Dobre Krzesło nagrodzone przez Centrum Zdrowia Dziecka


2013-06-27
Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” wyróżnił krzesło profilaktyczne firmy Entelo jako najlepszy produkt dla dziecka 2012 roku.

Nagrodę specjalną Instytutu przyznano przy okazji 13. edycji plebiscytu czytelników miesięcznika „Dziecko" na najlepszy produkt dla dziecka i rodziców w 2012 roku. Dobre Krzesło to stworzone przez firmę Entelo profilaktyczne krzesło szkolne. Instytut docenił je za wspomaganie zachowania właściwej pozycji siedzącej dziecka. Zdaniem specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka jest ono właściwym wyposażeniem stanowiska do nauki i pracy dziecka.

- Zdecydowaliśmy się przyznać nagrodę dla Dobrego Krzesła, ponieważ w naszej ocenie jest to dobra propozycja dla dzieci, które siedzą czy to w szkole, czy w domu po kilka godzin dziennie. Właściwie dobrane krzesło ma wpływ na kształtowanie się prawidłowej postawy ciała. Dobre Krzesło jest odpowiednio wyprofilowane i precyzyjnie dostosowane do wzrostu dzieci w różnym wieku, dzięki temu zapewnia zachowanie właściwej pozycji siedzącej i może stanowić element profilaktyczny w okresie rozwoju dziecka -  mówi Zofia Szymoniczek z Centrum Certyfikacji Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".

Dobre Krzesło, to wynik kilkuletniej pracy lekarzy, fizjoterapeutów, naukowców oraz specjalistów z dziedziny ergonomii. Zróżnicowana kolorystyka ułatwia dobór właściwego krzesła dla dziecka: jest ono produkowane w sześciu kolorach dla różnych przedziałów wzrostu. Wklęsło-wypukła forma wspomaga prawidłowe ułożenie kręgosłupa, optymalne krzywizny oparcia mobilizują pracę mięśni przykręgosłupowych wzmacniając w ten sposób kręgosłup. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko, wykonanie zgodnie z zasadami ergonomii, zapewnia użytkownikowi maksimum komfortu oraz stymuluje tułów do prawidłowego ułożenia.

- Chcieliśmy stworzyć produkt, który pozwoli dzieciom utrzymać prawidłową postawę odciążając w ten sposób ich kręgosłup. Statystyki są bardzo alarmujące - 90% polskich dzieci ma zaburzenia statyki postawy ciała. Fakt, że efekty naszej pracy zostały tak wysoko ocenione przez prestiżowy Instytut Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka, stanowi dowód, że poszliśmy w dobrym kierunku. Cieszymy się, że swoją pracą zwróciliśmy uwagę na ogromny problem, jakim są wady i schorzenia postawy wśród dzieci - mówi Dawid Żeberkiewicz, Prezes Zarządu Entelo.

Nadesłał:

Karolina

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl