Koneser rozpoczyna cykl codziennych letnich atrakcji dla dzieci


Koneser rozpoczyna cykl codziennych letnich atrakcji dla dzieci
2020-07-06
Na początku lipca w Centrum Praskim Koneser rozpoczął się cykl wydarzeń pod hasłem Lato Konesera. Do końca wakacji codziennie można wziąć udział w wielu, w większości bezpłatnych atrakcjach, przeznaczonych również dla dzieci. Wszystko to w sercu stołecznej Pragi, w bezpiecznej i otwartej przestrzeni
Centrum Praskie Koneser przygotowało na tegoroczne wakacje kilkaset atrakcji dla dzieci, które codziennie od rana do wieczora pozwolą udanie spędzić lato na warszawskiej Pradze. Od 1 lipca do 31 sierpnia odbędzie się tam łącznie kilkaset wydarzeń, skierowanych zarówno dla mniejszych, jak i większych dzieci. Dla tych z zainteresowaniami artystycznymi przewidziano warsztaty i spektakle, w tym m.in. te wystawiane przez Teatr Polonia oraz Och-Teatr. Na scenie głównej Placu Konesera zostanie pokazany m.in. „Czerwony Kapturek” i „Jaś i Małgosia”. W Strefie kreatywnej dla dzieci Triki Tashka będą z kolei codziennie odbywały się różnego rodzaju wydarzenia. W programie m.in. warsztaty live printing, architektoniczne, muzyczne, taneczne, aktorskie i dziennikarskie. Dodatkowo w tym miejscu można posłuchać porannego czytania bajek, uczestniczyć w warsztatach poczytankowych oraz w spotkaniach z autorami książek. Organizatorzy przewidzieli również spektakle i zdarzenia teatralne (m.in. Teatr Guliwer, Wrocławski Teatr Lalek), nagrywanie teledysku „Śpiewo śWirus”, zajęcia Trzy skrzynki – Triki Skrzynki, malowanie kamieni, grę chodnikową – Bingo lingwistyczne i to, co dzieci lubią podczas wakacji – kawiarnię i pyszne lody.

Ponadto Adventure Warsaw stworzyło w Centrum Praskim Koneser Miejską Strefę Wycieczek i Animacji (MSWiA). Można tu pograć w gry podwórkowe z animatorem, a w weekendy wziąć udział w turniejach z nagrodami i grze miejskiej po Koneserze – to powrót do lat młodości rodziców i świetna zabawa dla ich podopiecznych.

– Zapraszamy do Centrum Praskiego Koneser wszystkich opiekunów z dziećmi, spędzających wakacje w Warszawie. Oferta Lata Konesera została dopasowana do upodobań dzieci z różnych grup wiekowych. Nasze animacje, wydarzenia i imprezy gwarantują dobrą zabawę dla całej rodziny i trochę czasu wolnego dla dorosłych, którzy mogą w pięknym otoczeniu odpocząć lub nadrobić obowiązki służbowe. Jesteśmy centrum kulturalno-rozrywkowym, w którym oprócz wielu atrakcji można także skorzystać z różnorodnej oferty gastronomicznej. W restauracjach z kuchnią z całego świata dzieci mogą poznać ciekawe smaki i wyrobić sobie nowe gusta – zaznacza Monika Piwońska, Dyrektor Komercyjny Centrum Praskiego Koneser.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach podczas Lata Konesera są dostępne na stronie: www.koneser.eu oraz https://trikitashka.pl/.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Zoni, WuWu Bistro, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill by Butchery & Wine, Bar Hotel Moxy, ¾ Koneser Bar, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak MUSCAT, Minty dot, Mydlarnia Cztery Szpaki czy Domkove. Centrum Praskie Koneser to laureat nagrody „Wdechy 2020” za próby pokazywania w miejscu komercyjnym sztuki niekomercyjnej.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl