Norlandia rusza z ekologicznym programem dla przedszkolaków


2018-08-06
Norlandia, norweska sieć niepublicznych przedszkoli, wraz z nowym rokiem szkolnym wprowadza do swoich polskich przedszkoli inicjatywę NORLANDIA QUEST. To akcja organizowana rokrocznie dla Podopiecznych wszystkich przedszkoli Norlandia we wszystkich krajach. W tym roku tematem akcji będzie ekolologia

Aktualnie powstaje szczegółowy plan realizacji projektu, jednak już teraz wiadomo, że w ramach akcji „Go green” dzieci m.in. poznają zasady recyklingu nauczą się jak tworzyć bardziej ekologiczne i zdrowe środowisko, nauczą się dostrzegać możliwości jakie daje nam natura. Norlandia Quest to także doskonała możliwość do wymiany doświadczeń między poszczególnymi placówkami.

Powinniśmy wyciągać wnioski i pokazywać naszym dzieciom właściwe wzorce zachowania. Konieczna jest zmiana przyzwyczajeń Polaków, którzy nadal nie mają proekologicznej kultury i częściej są zainteresowani zakupem ekologicznej żywności niż wrzuceniem zużytej plastikowej butelki do śmietnika z napisem „plastik”. – powiedziała Dorota Heith, Wiceprezes Zarządu Norlandia Polska.

Edukacja proekologiczna jest bardzo ważna. Tematyka ochrony środowiska to motyw niezwykle istotny w codziennej działalności Norlandii oraz całej NHC Group, która dąży do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju wyznaczonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a także posiada certyfikat ISO zgodny z normami ochrony środowiska.

Norlandia Quest to akcja, która wyróżnia nasze placówki na tle innych przedszkoli. Pozwoli dzieciom nie tylko poszerzyć wiedzę na temat ekologii, ale też wzbudzi w nich ciekawość i zmotywuje do odkrywania nowych rozwiązań oraz poszukiwania twórczych pomysłów. Wyzwanie to stanowi integralny element naszego programu edukacyjnego, który kładzie nacisk na wiedzę i innowację. – powiedziała Dorota Heith. „Bardzo cieszymy się na myśl o niezliczonych, nieszablonowych sposobach, w jakie nasze przedszkola będą badały tematykę „Go green”. – dodała. Norlandia Quest będzie wdrażana w placówkach od początku września br., a finałowe wydarzenia z nim związane zaplanowane są na luty 2019 r.

Pomysł na tematykę zbliżającej się edycji „Go green” z dziedziny ekologii został wyłoniony podczas tegorocznego zebrania pedagogów Norlandii z Polski, Holandii, Finlandii, Szwecji i Norwegii. Powstał w oparciu o doświadczenia z poprzednich edycji – Norlandia Quest 2016/2017 o tematyce filmowej oraz Norlandia Quest 2017/2018 o tematyce naukowej.

Grupa niepublicznych przedszkoli Norlandia działa w oparciu o najlepsze wzorce skandynawskiego systemu edukacji, powszechnie uważanego za jeden z najlepszych na świecie. Ponad 20-letnie doświadczenie Grupy i sprawdzone metody wychowawcze są z powodzeniem wdrażane w polskich przedszkolach.

Grupa Norlandia rozwija swoją działalność na rynku polskim. Jesienią edukację przedszkolną w placówkach pod szyldem Norlandia w Polsce będzie mogło rozpocząć ponad 700 dzieci. Obecnie w kraju działa już 9 przedszkoli pod szyldem Norlandia w: Lesznie, Olsztynie, Kętach, Nieporęcie, Sulechowie i Warszawie. Kolejnych 6 placówek zostanie uruchomionych jesienią br. w: Luboniu, Łodzi, Olsztynie, Starachowicach i Szczecinie. wraz z początkiem nadchodzącego roku szkolnego. W ramach już istniejących oraz planowanych przedszkoli prowadzone są także grupy żłobkowe sprawujące opiekę nad młodszymi dziećmi. Wybrane placówki sprawują także opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi.

***

Informacje o firmie:

Przedszkola Norlandia są częścią Grupy NHC (Norlandia Health & Care Group). Firma weszła na polski rynek w czerwcu 2017 roku. NHC Group jest międzynarodową, prywatną firmą z siedzibą w Oslo w Norwegii. Jej początki sięgają 1990 roku, kiedy to została założona przez braci Kristiana i Rogera Adolfsenów, którzy do dziś są właścicielami 100% udziałów w firmie. W skład Grupy wchodzą przedszkola Norlandia, instytucje Norlandia Care (domy opieki, hotele dla pacjentów, kliniki medyczne i usługi opieki domowej) oraz firmy Hero (oferująca usługi w zakresie tłumaczeń ustnych i integracyjnych oraz prowadząca ośrodki przyjmowania uchodźców) i Aberia (świadcząca usługi w zakresie ochrony dzieci i opieki zastępczej dla osób niepełnosprawnych). Roczny obrót Grupy w 2017 roku wynosił 550 milionów euro. Grupa NHC ma ponad 400 jednostek operacyjnych i zatrudnia 8000 pracowników w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Holandii, Niemczech i Polsce. „Bycie innowatorem dobrobytu jakości życia” jest naszą strategiczną dewizą działalności NHC Group.

 

Nadesłał:

Norlandia
http://norlandiaprzedszkola.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl