NOWOŚĆ! NAN Organic 2 - kompletna kompozycja składników* inspirowana doskonałością natury


NOWOŚĆ! NAN Organic 2 - kompletna kompozycja składników* inspirowana doskonałością natury
2021-09-29
Do oferty NAN 2 dołączył właśnie nowy produkt – inspirowane doskonałością natury, ekologiczne mleko następne NAN Organic 2, czyli dobrze znana jakość NAN 2 w wersji przyjaznej dla planety.

Składniki, z których powstaje, pochodzą z hodowli i upraw ekologicznych. Dodatkowo, opakowanie produktu nadaje się w 100% do recyklingu, a plastikowe elementy powstały częściowo z plastiku otrzymanego na bazie trzciny cukrowej.

Wszystko zaczyna się od natury. To dzięki jej hojnym darom – słońcu, wodzie, powietrzu, roślinom i zwierzętom, możemy żyć. Dlatego troszcząc się o najbliższych, pamiętajmy także o planecie. Każda decyzja ma znaczenie, a wybory, których rodzice dokonują z myślą o swoich dzieciach, mogą mieć wpływ nie tylko na maluszka, ale także przyszłość Ziemi.

By ułatwić rodzicom czerpanie z rozwiązań tworzonych przez samą naturę, Nestlé poszerzyło swoją ofertę ekologicznej żywności dla najmłodszych. Do zupek, obiadków, deserków, kaszek, przekąsek i nektarów Gerber Organic, dołączyło właśnie ekologiczne mleko następne NAN Organic 2. Produkt powstaje ze składników pochodzących z hodowli i upraw ekologicznych. W takich gospodarstwach podstawą jest szacunek dla przyrody, troska o dobrostan gleby, zwierząt i roślin,
a wszystko po to, by być bliżej natury
. Odnawiany co roku certyfikat potwierdza ekologiczne pochodzenie surowców, z których powstaje NAN Organic 2, oraz zgodność całego procesu produkcji
z zasadami przetwórstwa ekologicznego.

NAN Organic 2 to połączenie inspiracji płynącej z mądrości natury i ponad 150-letniego doświadczenia, jakie posiada Nestlé w tworzeniu produktów dla niemowląt i małych dzieci. Recepturę produktu stworzono na bazie trwających już od ponad 60 lat badań nad mlekiem kobiecym. W ten sposób powstała kompletna kompozycja składników* inspirowana doskonałością natury, w skład której wchodzą:

·        immunoskładniki: cynk*, żelazo* i witamina D*, ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego dziecka;

·        DHA*, czyli niezbędny nienasycony kwas tłuszczowy z rodziny omega-3, który wspomaga rozwój wzroku i mózgu maluszka**;

·        L.reuteri – kultury bakterii takie, jak w mleku mamy;

·        oleje roślinne – słonecznikowy i rzepakowy; produkt nie zawiera oleju palmowego.

NAN Organic 2 przeznaczone jest dla maluszków po 6. miesiącu życia, które nie są karmione piersią lub są dokarmiane mlekiem modyfikowanym.

Opakowanie NAN Organic 2 także zostało zaplanowane z troską o przyrodę. Nowość dostępna jest w puszce nadającej się w 100% do recyklingu, a stal, z której powstała, może być wielokrotnie przetwarzana. Dzięki możliwości jej zbiórki i ponownego wykorzystania, zmniejsza się ilość powstających odpadów, a natura i cenne zasoby są lepiej chronione. Co ważne, dołączona do produktu miarka oraz wieczko puszki otrzymane zostały głównie z plastiku na bazie odnawialnych surowców roślinnych – w minimum 66% powstały z trzciny cukrowej.

 

*zawartość zgodnie z przepisami prawa

**przy dziennym spożyciu 100 mg DHA w jednej, bądź większej liczbie porcji

Nadesłał:

a.wasilewska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl