Płatności zbliżeniowe BLIK dostępne w aplikacji mBanku dla smartfonów Huawei, również Huawei nova 9


Płatności zbliżeniowe BLIK dostępne w aplikacji mBanku dla smartfonów Huawei, również Huawei nova 9
2021-11-10
Użytkownicy smartfonów z usługami Huawei, w tym najnowszego fotograficznego smartfona Huawei nova 9, mogą od dzisiaj korzystać z wygodnych płatności zbliżeniowych BLIK w aplikacji mBanku – w Polsce i za granicą.

Płatności zbliżeniowe BLIK to nowe rozwiązanie, które zostało udostępnione użytkownikom BLIKA. Nie wymagają logowania się do aplikacji banku – wystarczy jedynie odblokować smartfon (wyposażony w NFC) i przyłożyć go do terminala.

mBank był pierwszym bankiem, który w maju 2020 roku wprowadził swoją aplikację mobilną do AppGallery. Aplikacja została zintegrowana z usługami Huawei siedem miesięcy później, w grudniu zeszłego roku, co umożliwiło użytkownikom najnowszych smartfonów marki opartych o Huawei Mobile Services korzystanie z jej funkcjonalności, w tym płatności BLIK takich jak przelew na telefon czy płatności za pomocą kodu. Teraz do tej palety możliwości dochodzą również płatności zbliżeniowe BLIK.

Smartfony zintegrowane z HMS to – oprócz najnowszego fotograficznego modelu Huawei nova 9 –także Mate 40 i Mate 40 Pro, telefony z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, P smart 2021, smartfony z serii Mate 30, a także innowacyjny, składany smartfon Mate Xs.

BLIK podbił serca naszych klientów. Z miesiąca na miesiąc ta metoda płatności zyskuje na popularności, szczególnie w internecie. Od teraz klienci będą mogli wykorzystać go, żeby jeszcze szybciej i prościej płacić zbliżeniowo za swoje codzienne zakupy w sklepach bez użycia fizycznej karty – mówi Jagoda Wierzbicka, wicedyrektor departamentu bankowości codziennej w mBanku.

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznacza kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jest jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 1992 roku notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Huawei AppGallery to sklep, który globalnie oferuje dostęp do ponad 141 tysięcy aplikacji zintegrowanych z HMS, a więc w pełni funkcjonalnych na urządzeniach Huawei opartych o autorski system usług mobilnych. W Polsce dostępnych jest 1,7 tysiąca aplikacji polskich dostawców, w tym 7 aplikacji banków zintegrowanych z HMS oraz ponad 34 tysiące aplikacji dostępnych dla polskich użytkowników. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 550 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services (HMS), w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Nadesłał:

Mateusz Rogowski

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl