Poczuj moc benzydaminy. Poczuj ulgę w bólu gardła.


Poczuj moc benzydaminy. Poczuj ulgę w bólu gardła.
2018-11-23
Już niewielki ból gardła jest wyjątkowo uciążliwy i może skutecznie uprzykrzyć nam codzienne funkcjonowanie. Stan zapalny utrudnia mówienie, przełykanie, a czasem nawet oddychanie. Ból gardła może być spowodowany zarówno zwykłą infekcją, jak i mieć dużo poważniejsze przyczyny.

Dlatego, nigdy nie należy go lekceważyć. Co może go wywoływać? Wirusy, bakterie i grzyby.

Przeczytaj również:

                                                                             

Ból gardła może pojawić się bez względu na porę roku.  Jednak w sezonie jesienno – zimowym dużo łatwiej o infekcję, która może skończyć się silnym bólem gardła lub nawet poważną chorobą jak np. grypa czy angina. Deszczowe, wietrzne i chłodne miesiące sprzyjają występowaniu większej liczby zachorowań. O tej porze roku szczególnie jesteśmy narażeni na nieustanne zmiany temperatur. Zimne poranki i wieczory, podróż do pracy lub szkoły w pojazdach, gdzie temperatura jest dużo wyższa niż na zewnątrz. Z jednej strony jesteśmy skazani na wychłodzenie organizmu, z drugiej zaś ryzykujemy jego przegrzaniem. Przez to jesteśmy bardziej podatni na atak wirusów i bakterii. 

  Jesienny ból gardła 

Ból gardła często pojawia się niespodziewanie. Jeszcze rano byliśmy całkiem zdrowi, a po południu już zaczęło nas lekko drapać w gardle, wieczorem zaś ból zajmuje całą naszą uwagę. Jak go leczyć? W walce z infekcjami górnych dróg oddechowych doskonale sprawdzą się leki dostępne bez recepty. Szeroka gama produktów Tantum Verde pozwala na indywidualne dopasowanie formy podania do potrzeb, wieku oraz rodzaju dolegliwości. Jako leki o udowodnionej skuteczności w walce z bólem gardła, objawami zakażeń i stanów zapalnych jamy ustnej Tantum Verde swoje zastosowanie znajduje zarówno w pediatrii, stomatologii, laryngologii, jak i onkologii. Produkt leczniczy dostępny jest w postaci pastylek, roztworu lub aerozoli (dawka odpowiednio dostosowana dla dorosłych oraz dzieci). Łatwa aplikacja zapewnia szybkie i skuteczne dotarcie do zmian zapalnych. Dzięki zawartości benzydaminy, lek skutecznie złagodzi ból czy uczucie dyskomfortu. 

Benzydamina - wyjątkowa substancja czynna 

Preparaty Tantum Verde zawierają benzydaminę, która wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz miejscowo znieczulające i antysceptyczne. Po zastosowaniu benzydamina przenika przez błonę śluzową jamy ustnej czy gardła, gromadzi się w tkance objętej stanem zapalnym wywierając efekt terapeutyczny. Benzydamina po zastosowaniu miejscowym w minimalnym stopniu wchłania się do krwi, stąd wysoki profil bezpieczeństwa produktów.

Nadesłał:

Teresa Rucińska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl