Wyjątkowy weekend z WOŚP w Porcie Łódź!


Wyjątkowy weekend z WOŚP w Porcie Łódź!
2024-01-24
Choć 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wypada w najbliższą niedzielę, w Porcie Łódź wspólne kwestowanie zaczynamy już w sobotni poranek.

Przez cały weekend w centrum handlowym przy ulicy Pabianickiej pojawi się mnóstwo atrakcji, dzięki którym będzie można wesprzeć tegoroczną zbiórkę dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W planach są m.in. warsztaty dla dzieci organizowane we współpracy z Fundacją Koper Pomaga i jej przyjaciółmi oraz wystawy niezwykłych motocykli.

 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to dzień, który od lat w wyjątkowy sposób łączy Polaków na całym świecie. Jak co roku, również w Porcie Łódź będzie można wziąć udział we wspólnym kwestowaniu i celebrowaniu bycia razem podczas tej jedynej w swoim rodzaju akcji. 32. Finał WOŚP poświęcony jest płucom po pandemii, a wszystkie pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dzieci i dorosłych. W tym roku zbieramy pod hasłem: „Tu wszystko gra OK!”

 

W Porcie Łódź nie zabraknie okazji do wsparcia akcji. W sobotę, 27 stycznia, w alejkach galerii spotkać będzie można wyjątkowego wolontariusza – Jacka Sparrowa. Słynny pirat, w zamian za datek do puszki WOŚP, chętnie zrobi sobie pamiątkowe zdjęcie z hojnym darczyńcą.

 

Najbliższy weekend będzie też nie lada gratką dla miłośników motocykli. Port Łódź zamieni się bowiem w centrum wystawowe tych wyjątkowych jednośladów. Chyba każdy słyszał o słynnych Harleyach, które teraz będzie można zobaczyć dokładnie z bliska i zrobić sobie przy nich zdjęcie. Motocykle tej popularnej marki prezentować będzie grupa HOG przy sklepie IKEA. To jednak nie wszystko, bo w innym miejscu – przy fontannie obok sklepu Mohito – będzie można obejrzeć inne, równie imponujące pojazdy. Grupa motocyklowa Korsarze na pamiątkę wspólnego grania z Orkiestrą rozda odwiedzającym magnesy na lodówkę ze słynnym serduszkiem. Na te dwie niezwykłe wystawy Port Łódź zaprasza w sobotę i niedzielę, w godzinach otwarcia centrum.

 

Niedzielny 32. Finał wypełniony będzie dodatkowo wspólną inicjatywą Fundacji Koper Pomaga i Portu Łódź – międzykulturowymi warsztatami i zajęciami dla dzieci. Uczestnicy będą wspierać szczytny cel Wielkiej Orkiestry, ale także będą mieli okazję poznać inne tradycje i nowych ludzi. Datek do puszki wystarczy, by uczestniczyć w warsztatach z języka angielskiego i hiszpańskiego (początek odpowiednio o 10.30 i 11.30), zajęciach plastycznych (godz. 12:30), warsztatach szydełkowania (godz. 14:00) oraz warsztatach rękodzielniczych (godz. 15:30 i 17:00). Dzięki niewielkiej sumie można nieść wielką pomoc, a przy okazji rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. 

 

Dzielenia się dobrem nigdy dość! Dlatego w najbliższą sobotę i niedzielę naprzeciwko sklepu Biedronka na chętnych do pomocy czekać będą także wolontariusze Fundacji DKMS. W godzinach 12:00 – 18:00 trwać będzie tu rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. To świetna okazja, by dać się znaleźć swojemu genetycznemu bliźniakowi.

 

Do wspólnego grania dołącza też Port Łódź Junior. Niedzielne opłaty za wstęp na salę zabaw, zamiast do kasy, w całości trafią do puszki WOŚP. Wesołe harce w morskiej otchłani będą cieszyć tego dnia podwójnie.

 

Najbliższy weekend to także początek ferii w naszym województwie, więc zarówno w sobotę, jak i niedzielę skorzystać można ze wszystkich atrakcji przygotowanych dla dzieci przez Port Łódź z okazji przerwy w szkole. Na najmłodszych czekać będą m.in. gigantyczny układ słoneczny, międzyplanetarna wyrzutnia rakiet, kosmiczne warsztaty kreatywne czy międzyplanetarna strefa IKEA ze ścianką do odlotowych zdjęć. Odkrywanie tajemnic wszechświata i kosmiczna misja czekają w Atrium Portu Łódź!

 Bądźmy razem podczas 32. Finału WOŚP. Siema!

Nadesłał:

KasiaBeyond

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl