Pierwszy kalendarz adwentowy specjalnie dla niemowląt i małych dzieci


2023-11-28
Już od prawie 100 lat kalendarze adwentowe pomagają dzieciom i dorosłym odliczać dni do Świąt Bożego Narodzenia. Niestety, dotychczas brakowało propozycji specjalnie dla najmłodszych.

Właśnie się to zmienia - w tym roku Gerber po raz pierwszy stworzył kalendarz adwentowy dla niemowląt i małych dzieci. Każdego dnia maluszki będą mogły odkrywać musy w tubce i inne przekąski w jakości Gerber. Oczywiście bez dodatku cukru*.

Historia kalendarza adwentowego

Wszystko zaczęło się od małego chłopca o imieniu Gerhard Lang. Jako dziecko z niecierpliwością oczekiwał na nadejście Wigilii, a jego pytania o to, ile dni zostało do Bożego Narodzenia, zaczęły męczyć rodziców. Mama Gerharda postanowiła stworzyć dla niego prosty kalendarz. Na kartonowej planszy umieściła 24 podłużne biszkopty. Każdego dnia chłopiec mógł otwierać jedno okienko i delektować się ciasteczkiem. To proste rozwiązanie sprawiło, że okres oczekiwania na Boże Narodzenie stał się dla niego jeszcze bardziej magiczny.

Gdy Gerhard Lang dorósł, postanowił podzielić się swoją piękną rodzinną tradycją z innymi. W 1930 roku rozpoczął produkcję kalendarzy adwentowych, które składały się z 24 okienek, zawierających czekoladki. Ten pomysł okazał się niebywałym sukcesem i szybko zdobył popularność na całym świecie.

NOWOŚĆ - Kalendarz adwentowy Gerber

Kalendarz adwentowy Gerber powstał, by uczynić oczekiwanie na Święta jeszcze bardziej radosnym i... smacznym, szczególnie dla najmłodszych członków rodziny. To pierwszy i jedyny w Polsce kalendarz pełen ciekawych smaków bez dodatku cukru*, z których każdy spełnia wymagające normy jakości żywności dla niemowląt i małych dzieci. Maluszki znajdą w nim m.in.

  • 13 musów w tubkach Gerber, zawierających aż 10 różnorodnych owoców i warzyw;
  • 5 ekologicznych deserków Gerber Organic, w tym HelloYogo z jogurtem i płatkami zbóż oraz Wonderfood z czarną porzeczką;
  • 6 przekąsek Gerber Organic przygotowanych na bazie ekologicznych zbóż, w tym chrupki w kształcie gwiazdeczek.

Kalendarz adwentowy Gerber to nie tylko okazja do odkrywania wcześniej nieznanych smaków i budowania zdrowych nawyków żywieniowych. To także propozycja wspólnego spędzenia czasu. Pudełko zawiera szablony 3 bombek do wycięcia, przyozdobienia i wykorzystania jako świąteczne dekoracje lub prezent dla bliskich.

Kalendarz adwentowy Gerber jest dostępny na stronie programu dla Rodziców Nestlé Baby&me, w zakładce SKLEP.

Jak zaplanować Święta z dzieckiem?

Więcej informacji na temat świętowania z maluszkiem znaleźć można w e-booku "Pierwsze święta z dzieckiem" na stronie programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me. Podpowiada on, jak przygotować się do tego cudownego czasu i w jaki sposób go celebrować - porusza m.in. temat świątecznych potraw dla malca i mamy karmiącej piersią oraz świątecznych podróży do bliskich.

*produkty zawierają cukry naturalnie występujące w owocach i innych składnikach

Nadesłał:

Weronika Turkot

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl