Port Łódź zaprasza na warsztaty szkoły i przedszkola


Port Łódź zaprasza na warsztaty szkoły i przedszkola
2023-02-07
Choć ferie zimowe już za nami, w Porcie Łódź na dzieci czeka wiele aktywności. Oprócz indywidualnych atrakcji sala zabaw Port Łódź Junior i Biblioteka Miejska przygotowały warsztaty także dla zorganizowanych grup ze szkół i przedszkoli.

Naukę warto przeplatać z zabawą, dlatego Port Łódź Junior, czyli morska kraina zabawy centrum handlowego i nowy odział Biblioteki Miejskiej prężnie działający na Pabianickiej zapraszają do korzystania z atrakcji i uczestnictwa w warsztatach.

 

Z mamą i tatą, ale też z moją grupą

Od początku lutego w morskich głębinach Portu Łódź Junior, w godzinach otwarcia Sali, czyli od 12.00 do 20.00 (weekendy od 10.00) na dzieci czeka ogrom atrakcji. W poniedziałek (06.02.) wystartowało sportowe wyzwanie. Oprócz czytania wierszyków o tematyce sportowej, można wziąć udział w mini rozgrywkach na zręczność, koncentrację i koordynację. W poniedziałek, 13 lutego, zacznie się tydzień pod znakiem serduszek, czyli Walentynek. Dzieci będą mogły własnoręcznie stworzyć laurki dla bliskich osób czy memory walentynkowe. Ostatni tydzień lutego (od 20go) upłynie bajkowo – stworzyć będzie można maski postaci z bajek czy obejrzeć filmowe animacje. Dodatkowo, w każdym tygodniu wymienionym atrakcjom towarzyszyć będą również animacje tematyczne. Sala zabaw znajduje się tuż przy strefie restauracyjnej. Bilet wstępu to symboliczna opłata 10zł/2h, dzieci w wieku 3-10 lat bawią się pod opieką animatorek.

 

Codziennie w godzinach 10:00 – 12:00, Port Łódź Junior może stać się także celem wyjątkowej wycieczki dla wszystkich zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych. Podczas tego rodzaju odwiedzin dzieci mogą bawić się swobodnie i korzystać ze wszystkich atrakcji Sali. Istnieje również możliwość zorganizowania warsztatów dla grupy. Szczegóły i dane kontaktowe do dokonania rezerwacji znajdują się na stronie: https://www.portlodz.pl/pl-pl/stores/port-lodz-junior

 

Dodatkową zachętą do grupowych odwiedzin jest comiesięczny konkurs dla szkół i przedszkoli, w którym nagrodą jest wycieczka grupowa pod opieką przedstawicieli placówki dla max 30 dzieci w wieku 3-10 lat do sali Port Łódź Junior wraz pokryciem kosztów transportu. Szczegóły i regulamin konkursu znajdują się tutaj: https://www.facebook.com/portlodz/photos/a.112606158773281/6332895450077623

 

Bezpłatne warsztaty w Bibliotece w Porcie

Atrakcji dla małych gości nie zabraknie również w oddziale Biblioteki Miejskiej, znajdującym się w Porcie Łódź. Od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem wtorku) w godzinach 14:00 – 16:00 odbywać się będą „poczytajki” dla maluchów. Każdego dnia dzieci poznają innego bajkowego bohatera, m.in. Elmera, Fenka i Kicię kocię. Po wspólnym czytaniu przyjdzie czas na warsztaty plastyczne, podczas których codziennie powstaną wyjątkowe obrazki, zabawki i ramki na zdjęcia.

 

Biblioteka przygotowała też bezpłatne warsztaty dla zorganizowanych grup do 24 osób ze szkół, przedszkoli i grup półkolonijnych. Warsztaty odbywać się będą w czwartki i piątki od godziny 12:00. Wśród zajęć znajdą się, m.in. spotkania z książką, warsztaty z pisania bajek, warsztaty plastycznie czy bajkoterapeutycznie związane z emocjami. Z Biblioteką skontaktować się można pod nr571 553 079.

Nadesłał:

KasiaBeyond

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl