Świąteczna Akademia małego odkrywcy zaprasza


Świąteczna Akademia małego odkrywcy zaprasza
2023-12-14
Nauka pomaga nam w każdej dziedzinie życia, nawet w świątecznych przygotowaniach! Będą się mogli o tym przekonać uczestnicy grudniowego spotkania z cyklu „Akademia małego odkrywcy" w Porcie Rumia.

W sobotę 16 grudnia będzie można dowiedzieć się dlaczego ciasto wyrasta, jak powstaje sztuczny śnieg i odrzutowy napęd sań Mikołaja oraz wykonać bożonarodzeniowe dekoracje. Wstęp wolny. 

Port Rumia zaprasza na ostatnie spotkanie w tegorocznym cyklu „Akademia małego odkrywcy”. W sobotę 16 grudnia dzieci przekonają się, że nauka ma wpływ nawet na przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. 

Świąteczne eksperymenty naukowe 

Moc atrakcji czeka na dzieci w laboratorium świętego Mikołaja. Podczas widowiskowych pokazów będzie można przekonać się, że świąteczna magia ma naukowe podstawy. Najmłodsi wspólnie z prowadzącymi wykonają sztuczny śnieg oraz paliwo rakietowe do sań Mikołaja. Uczestnicy dowiedzą się również dlaczego czasami świąteczne ciasto ucieka z formy. 

Świąteczne warsztaty kreatywne

Podczas sobotniego spotkania będzie można puścić wodze fantazji i samodzielnie przygotować świąteczne dekoracje i drobne upominki. Mali uczestnicy za pomocą różnych technik plastycznych będą mogli wykonać, m.in. ozdoby choinkowe w kształcie Mikołaja, renifera, piernikowego ludzika czy bombki. 

Ci, którzy chcieliby własnoręcznie przygotować mały upominek dla bliskich, pod okiem instruktorów wykonają pachnące piernikiem i wanilią glicerynowe mydełka w kształcie choinek i bałwanków. Pomysłowo zapakowane staną się doskonałym prezentem świątecznym.

Będzie można również napisać list do świętego Mikołaja. Zadanie będzie wymagające – dzieci użyją gęsich piór i atramentu. Ta zabawa pozwoli najmłodszym przenieść się w czasy przodków, którzy w ten sposób pisali listy i świąteczne życzenia. 

Świąteczna „Akademia małego odkrywcy” odbędzie się 16 grudnia Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchanprzy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi w godzinach 12-17. Wstęp wolny.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl