Z Akademią małego odkrywcy poznasz siły, które poruszają Ziemią


Z Akademią małego odkrywcy poznasz siły, które poruszają Ziemią
2023-11-16
Akademia małego odkrywcy, która co miesiąc gości w Porcie Rumia zaprasza na kolejną podróż do świata nauki i eksperymentów. W najbliższą sobotę 18 listopada mali uczestnicy odkryją tajemnice ruchu i sił fizycznych, które wpływają na nasze codzienne życie.

Wokół nas panuje stały ruch. Naturalnie wszystko, co znajduje się na ziemi porusza się z góry do dołu. Jednak człowiek nauczył się tak działać, żeby przemieszczać siebie i inne przedmioty we wszystkich kierunkach, stale rzucając wyzwanie siłom grawitacji.

Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Akademia małego odkrywcy” mali uczestnicy poznają tajemnice ruchu i sił. Oglądając naukowe eksperymenty, przekonają się jak siły fizyczne oddziałują na ludzi, zwierzęta oraz rzeczy i zmieniają ich ruch. Ciekawe zadania, zagadki i eksperymenty sprawią, że podczas spotkania nie zabraknie pozytywnej energii. W programie będą wyścigi kubków, tresura dużych szpulek od nici, start balonowej rakiety oraz konstruowanie rakiety z butelek. Wiele uśmiechu sprawi również układanie Domino i obserwowanie, jak poszczególne elementy wprawiają w ruch kolejne. 

Listopadowe zajęcia będą przedostatnim spotkaniem z cyklu „Akademia małego odkrywcy”. W ostatnim spotkaniu o mikołajkowej tematyce będzie można wziąć udział 16 grudnia. 

Spotkanie pt. „Świat w ruchu” w ramach cyku „Akademia małego odkrywcy” odbędzie się 18 listopada Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi w godzinach 12-17. Wstęp wolny.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl