Szybki przepis na domowy kisiel dla dzieci - owocowy deser idealny do odkrywania świata metodą BLW


2023-11-01
Ten domowy kisiel może stanowić element diety maluszka już po 6. miesiącu życia. Ze względu na półpłynną konsystencję jest to prosty w przygotowaniu deser dla dzieci, który świetnie sprawdzi się w diecie niemowląt już na etapie rozszerzania diety i przyzwyczajania się do pokarmów innych niż mleko.

Plusem jest również miękka i gładka tekstura posiłku, która sprawia, że jest on łatwy do spożycia. Domowy kisiel może zostać wykorzystany w metodzie BLW, która pozwala dziecku odkrywać świat jedzenia różnymi zmysłami, nie tylko smaku.

Przepis na domowy kisiel dla dziecka

Poziom trudności: Bardzo łatwy

Czas przygotowania: 15 min

Ilość porcji: 2-3

Składniki:

 • 500 ml dowolnego nektaru BOBO FRUT - nie z koncentratu bez dodatku cukru*
 • 2 płaskie łyżki (20 g) mąki ryżowej lub ziemniaczanej

*zawiera wyłącznie cukry naturalnie występujące w owocach i warzywach.

Do dekoracji:

 • Ulubione owoce

Sposób przygotowania:

1.     Mąkę ziemniaczaną/ryżową dokładnie mieszamy z niewielką ilością nektaru tak aby pozbyć się grudek.

2.     Resztę nektaru BOBO FRUT wlewamy do garnka i zagotowujemy.

3.     Kiedy zacznie wrzeć, dolewamy rozmieszaną mąkę i zagotowujemy ponownie.

4.     Powstały domowy kisiel rozlewamy do miseczek lub pucharków i odstawiamy do ostudzenia. Po kilku minutach możemy udekorować ulubionymi owocami i gotowe!

                                     

Dzieci to odkrywcy z natury - możesz pomóc zaspokoić ich ciekawość zapoznając je z wyjątkowymi połączeniami owoców i warzyw w BOBO FRUT. Nektary owocowe i owocowo-warzywne BOBO FRUT nie z koncentratu to propozycja dla starszych niemowląt i małych dzieci. Powstają na bazie delikatnie przetartych owoców i warzyw, bez użycia soków zagęszczonych (skoncentrowanych), a swoją słodycz zawdzięczają jedynie naturalnie występującym cukrom. Są dobrym źródłem witaminy C, która pomaga wspierać układ odpornościowy Maluszka. 100 ml pokrywa aż 40% zalecanego dziennego spożycia na ten składnik. Dostępne jest aż 7 smaków.

Domowy kisiel w metodzie BLW

Baby-led weaning (BLW - Bobas Lubi Wybór) to metoda rozszerzania diety niemowlęcia dotychczas karmionego wyłącznie mlekiem. Polega na pozwalaniu dziecku na samodzielne odkrywanie nowych smaków i konsystencji różnymi zmysłami - maluszek może sam sięgać po jedzenie i decydować o tym, ile i co zje.

Kisiel dla dzieci świetnie sprawdzi się w tej metodzie - dlaczego?

 • Konsystencja kisielu sprawia, że dobrze trzyma się łyżeczki, maluszek może więc łatwiej przetransportować go do buzi.
 • Dodatki do kisielu np. rozdrobnione w blenderze owoce urozmaicą teksturę dania, co z pewnością wzbudzi ciekawość małego odkrywcy.

Dzięki metodzie BLW maluszek trenuje motorykę małą, czyli czynności, które są wykonywane przy pomocy rąk. Dziecko nabiera jedzenie na łyżkę lub sięga po nie rączką, a następnie stara się trafić nim do buzi. Warto zaznaczyć, że motoryka mała nie jest cechą wrodzoną, którą dziecko posiada już po urodzeniu. Każdy człowiek musi ją wykształcać i doskonalić, jednak, aby proces ten był jak najbardziej skuteczny, powinien zacząć się w możliwie najwcześniejszym etapie życia.

Dodatkowo, w metodzie BLW pozwalamy dziecku na:

 • naukę bezpiecznego jedzenia,
 • kontrolę łaknienia,
 • zdobywanie pewności siebie,
 • budowanie pozytywnego nastawienia do jedzenia,
 • naukę radzenia sobie z różnymi konsystencjami
 • poznawanie jedzenia przy pomocy wszystkich zmysłów.

Odkrywajcie nowe smaki z BOBO FRUT!

Więcej przepisów dla najmłodszych oraz informacje o nektarach BOBO FRUT i metodzie BLW znaleźć można na stronie programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me

Nadesłał:

Weronika Turkot

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl