Klinika Bocian realizatorem częstochowskiego programu dofinansowania in vitro
Częstochowa rusza z programem dofinansowania zabiegów in vitro. Klinika Leczenia Niepłodności Bocian została jednym z realizatorów programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy” w roku 2017.
- Niepłodność to problem, który według szacunków dotyka około 20 proc. par w Polsce. Dla wielu z nich, jedyną szansą na poczęcie dziecka jest leczenie za pomocą zapłodnienia pozaustrojowego. Rządowy program refundacji in vitro cieszył się ogromnym zainteresowaniem, tylko w Klinice Bocian skorzystało z niego ponad 1100 par z różnych stron Polski. Jego brak starają się wypełnić miasta, takie jak Częstochowa, które zdecydowały się wesprzeć finansowo swoich mieszkańców walczących o dziecko. Tego rodzaju pomoc popiera wielu Polaków. Potwierdzają to chociażby badania opinii społecznej, zrealizowane na rzecz Kliniki Bocian, z których wynika, że aż 78% Polaków jest zdania, iż niepłodne pary powinny mieć przynajmniej częściową refundację in vitro - mówi Bartosz Mrugacz, dyrektor ds. rozwoju Kliniki Leczenia Niepłodności Bocian, realizatora miejskiego programu dofinansowania in vitro dla mieszkańców Częstochowy.
Kwota dofinansowania i kryteria kwalifikacji par
Uczestnikom miejskiego programu refundacji in vitro przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 5000 zł pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pary, które będą leczyły się w Klinice Bocian w ramach miejskiego programu dla mieszkańców Częstochowy mają chociażby zagwarantowaną bezpłatną wizytę kwalifikacyjną, stymulację hormonalną, punkcję jajników ze znieczuleniem, procedurę ICSI polegającą na bezpośrednim, mikrochirurgicznym wprowadzeniu plemnika do cytoplazmy komórki jajowej. W większości refundowany jest również sam transfer zarodka. Pary z Częstochowy korzystające z miejskiego dofinansowania in vitro będą mogły wybrać dowolną placówkę Kliniki Bocian spośród ośrodków zlokalizowanych w Katowicach, Warszawie i Białymstoku.
Do programu zostaną zakwalifikowane pary, które spełniają następujące kryteria:
-wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat w/g rocznika urodzenia – dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat (wg rocznika urodzenia) jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
pozostają w związku małżeńskim lub w związku partnerskim,
-są mieszkańcami Częstochowy,
-poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
-zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.
- Klinika Bocian jako realizator miejskiego programu dofinansowania in vitro zapewnia mieszkańcom Częstochowy leczenie niepłodności z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii medycyny rozrodu. Opieką medyczną otaczają pacjentów u nas cenieni specjaliści o międzynarodowym doświadczeniu w obszarze niepłodności - dodaje Bartosz Mrugacz z Kliniki Bocian.
Składanie wniosków
In vitro w Częstochowie
Częstochowa była pierwszym miastem, które wprowadziło program dofinansowania zabiegów in vitro. Zabiegi finansuje już piąty rok.
Nadesłał:
Klinika Bocian
|
Wasze komentarze (1):
-
~mokka, 2017-02-21 19:09:00
Niepłodne pary mogą także skorzystać z refundacji in vitro w Invimedzie w Katowicach. Wnioski tak samo można skladać od 22 do 28 lutego br. Warto się pospieszyć, bo miejsc jest niewiele!