Myj zęby bez zegarka w ręku z pastą edukacyjną ELGYDIUM Timer


Myj zęby bez zegarka w ręku z pastą edukacyjną ELGYDIUM Timer
2022-10-13
Ile czasu trzeba poświęcić na mycie zębów, aby dobrze doczyścić każdy kwadrat jamy ustnej?

Ile czasu trzeba poświęcić na mycie zębów, aby dobrze doczyścić każdy kwadrat jamy ustnej? To pytanie, które sporo ludzi zadaje nie tylko dentyście. Jest także popularnym hasłem w wyszukiwarce. Dla tych niecierpliwych i niepewnych odpowiedniej długości tej części rutyny, mamy świetne rozwiązanie - jest nim pasta edukacyjna ELGYDIUM Timer. To produkt, dzięki któremu nie trzeba pamiętać o zegarku, aby wyszczotkować zęby wystarczająco dlugo. 

 

Przyjmuje się, że mycie zębów szczoteczką powinno trwać co najmniej 2 minuty. Najlepszą metodą na ich wyczyszczenie jest zmiana „kwadratu” (czyli górny prawy, górny lewy, dolny prawy, dolny lewy) jamy ustnej co 30 sekund. Jednak nie zawsze mamy przy sobie zegarek, aby móc zastosować tą metodę. Nie w każdym wieku sprawdzi się też szczotkowanie z zegarkiem w ręku. Jak wiadomo dzieci nie są zbyt cierpliwe i łatwo się rozpraszają. Dlatego świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, niezależnie od wieku, będzie nowa pasta edukacyjna ELGYDIUM Timer.

 

Jak to działa?

 

Podczas mycia zębów biała piana pasty stopniowo zmienia kolor na niebieski, wskazując tym samym czas na płukanie jamy ustnej. W ten sposób sygnalizuje nam, że upłynęły 2 minuty i możemy przejść do kolejnego etapu, czyli płukania. Rozwiązanie to ułatwia życie dorosłym, a dzieciom wprowadza element zabawy w codziennej rutynie mycia zębów!   

 

ELGYDIUM Timer zawiera Fluorinol® 1000 ppm jonów fluorkowych, a także technologie mikrokapsułek z pigmentem o właściwościach stopniowego uwalniania. Mechaniczne szczotkowanie uwalnia pigmenty zawarte w mikrokapsułkach. Pigmenty uwalniane do pasty powodują, że piana stopniowo zmienia kolor na niebieski, wskazując tym samym, że szczotkowanie zębów trwało 2 minuty, zgodnie z zaleceniami specjalistów.

Wykorzystanie pasty do szczotkowania zębów pomoże w wyrabianiu odpowiednich nawyków pielęgnacji jamy ustnej. Może być także zabawnym sposobem na mycie zębów dla całej rodziny. Pasta Elgydium TIMER ma przyjemny smak owoców leśnych. Produkt posiada 96% składników pochodzenia naturalnego.

ELGYDIUM TIMER – cena rekomendowana dla pacjenta 19 zł

Specjalistyczne produkty do higieny jamy ustnej marki ELGYDIUM (pasty i szczoteczki do zębów dla całej rodziny) dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.


Nadesłał:

allegrok.s@wp.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl