W Gliwicach do szkoły można taniej
Średnio ponad 700 złotych wydaje statystyczny Polak na wyprawkę edukacyjną dziecka. Jak szukać oszczędności? – Warto skorzystać ze specjalnych wydarzeń, które pozwalają na tańsze zakupy – wyjaśnia Katarzyna Lenartowicz z Europy Centralnej
20 i 21 sierpnia na prośbę rodziców centrum przy Pszczyńskiej 315 w Gliwicach zaprasza na akcję „Europa dla szkoły”. – Przez dwa dni nasze sklepy zaproponują specjalne rabaty i oferty, które pomogą na zrobienie oszczędności w domowym budżecie, który często jest mocno nadszarpnięty właśnie w związku z przygotowaniami do pierwszego dzwonka – wyjaśnia Katarzyna Lenartowicz, zastępca dyrektora Europy Centralnej. – Taniej można kupić nie tylko zeszyty czy artykuły biurowe. W korzystnych cenach skompletujemy strój na zajęcia wychowania fizycznego oraz ubrania, w jakich nasza pociecha będzie mogła wybrać się do przedszkola, a także podstawówki, gimnazjum lub liceum wraz z początkiem roku szkolnego. Specjalne rozwiązania przygotowano z myślą o zakupie telefonu, komputera albo tabletu, które mają pomagać w zdobywaniu wiedzy.
Zakupy do szkoły – właśnie w sierpniu
Dlaczego warto poszukać oszczędności w Europie Centralnej? Według badań statystyczny rodzic dziecka na przygotowania do powakacyjnego startu swoich pociech wydaje średnio od 700 do nawet tysiąca złotych. Sporą część tych wydatków stanowią podręczniki. Oprócz nich trzeba także zadbać o zakup przyborów szkolnych i wygodnego plecaka, który nie zniszczy naszemu dziecku kręgosłupa. – Lista wydatków jest bardzo długa. Wiem o tym z doświadczenia, bo sama jestem mamą ucznia – dodaje Katarzyna Lenartowicz. – Dlatego w 2016 roku sezon przygotowań wystartował wyjątkowo wcześnie, bo pod koniec czerwca. Wtedy pojawiły się informacje o zamówieniach na podręczniki oraz pierwsze zakupy wyposażenia piórnika, czy plecaka. Jednak największe zainteresowanie zakupami dla dzieci w kontekście pierwszego dzwonka dopiero przed nami. Ostatnie dwa tygodnie sierpnia i początek września to najgorętszy okres przygotowań.
Według badań CBOS w ubiegłym 2015 roku rodzice planowali wydać na przygotowanie do 1 września średnio 1076 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że kwota ta uwzględnia również koszt ubezpieczenia, czy zakupu pakietu internetowego, a nawet sprzętu komputerowego oraz udziału w zajęciach dodatkowych. To właśnie nimi od lat rośnie zainteresowanie. Swoje pociechy posyła na nie co drugi rodzic. Królują wśród nich kursy języków obcych i aktywności związane ze sportem. Wedle wyników ankiety Grupy Okazje, wyprawkę do końca lipca skompletował dopiero co piąty rodzic, a co dziesiąty odłoży to zadanie dopiero na wrzesień.
Nadesłał:
a.piwek
|