Port Łódź spełnia marzenia o beztroskich wakacjach


2022-07-19
Blisko 80 dzieci z Ukrainy i Polski wzięło udział w lipcu w bezpłatnych turnusach wakacyjnych zorganizowanych przez Port Łódź, łódzki sklep IKEA i Fundację Swim For a Dream. Ruszyły zapisy na kolejny miesiąc bezpłatnych zajęć.

Obecnie trwa ostatni tydzień lipcowych zajęć, podczas których najmłodsi przez 8 godzin dziennie mają zapewnioną opiekę, rozmaite atrakcje, wycieczki oraz obiad w restauracji IKEA. Ruszyły zapisy na kolejny miesiąc bezpłatnych zajęć. Warto się pospieszyć by zapisać swoją pociechę na wybrany tydzień tematyczny, ponieważ o przyjęciu dziecka na sierpniowy turnus decyduje - poza względami formalnymi - także kolejność zgłoszeń. 

 

„Wakacyjna BezTroska” to inicjatywa skierowana do dzieci w wieku od 6 do 12 lat, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i aktualnie nie mogą pozwolić sobie na zorganizowanie najmłodszym letniego wypoczynku. Tu ze wsparciem przyszli Port Łódź oraz sklep IKEA Łódź, którzy we współpracy 
z Fundacją Swim For a Dream postanowili spełnić marzenia maluchów o beztroskich wakacjach. W bezpłatnych letnich turnusach mogą uczestniczyć dzieci z Ukrainy, których rodziny przekroczyły granicę po 24 lutego br. i znalazły w naszym mieście schronienie przed trwającą w ich kraju wojną. Akcja skierowana jest też do polskich rodzin, których dochód na osobę nie przekracza 1500 zł (bez 500+). 

 

Zapisy na sierpniowe wakacje startują 18 lipca o godzinie 12:00 i potrwają do 22 lipca do godziny 18:00.  Do wyboru są trzy terminy zajęć odbywających się od poniedziałku do piątku: 01-05.08, 08-12.08 oraz 16-19.08. Dzieci rejestrować można za pomocą specjalnego formularza na stronie Fundacji Swim For a Dream, dostępnego w dwóch wersjach językowych: polskiej i ukraińskiej. 

 

Turnusy wakacyjne w sierpniu podzielone zostały na tematyczne tygodnie: sportowe, kreatywne i językowe. Dzieci od poniedziałku do piątku przez 8 godzin mają zapewnioną opiekę polskich i ukraińskich wychowawców oraz codzienny obiad w Restauracji IKEA. Najmłodsi uczestniczą w warsztatach organizowanych w dwóch udostępnionych przez Port Łódź salach. Do dyspozycji maluchów są także dodatkowe atrakcje: park linowy na Patio Portu Łódź, sala zabaw Port Łódź Junior oraz Sport Stacja na zielonym terenie rekreacyjnym Centrum, gdzie zlokalizowane są boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, bulodrom, pole do minigolfa, szachy, stoły do ping – ponga i wiele innych przestrzeni sprzyjających aktywności fizycznej. Każdego dnia zaplanowane zostały też atrakcje poza Portem Łódź: wizyta w Planetarium EC1, wycieczki do Orientarium w ZOO, zajęcia na basenie, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, a także seanse filmowe w kinie. Dzieci poprzez zabawę i integrację będą mogły ponadto nauczyć się lub podszkolić język angielski, polski oraz ukraiński.

 

Lipcowe turnusy udały się znakomicie, a dzieci były zachwycone przygotowanymi atrakcjami, mamy nadzieję, że sierpień wypadnie równie dobrze. To dla najmłodszych świetny sposób na aktywne spędzenie wakacyjnych dni, ale też okazja do integracji, zdobycia nowych przyjaciół i wzajemnego poznawania języka i kultury. Wakacyjna BezTroska to jedna z wielu inicjatyw Portu Łódź, przygotowana w ramach wsparcia lokalnej społeczności. Wiemy jak wiele rodzin z doświadczeniem uchodźczym potrzebuje wsparcia, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy szkoły są zamknięte, a rodzice dopiero co znaleźli nową pracę lub są na etapie jej poszukiwania. Zachęcamy wszystkich opiekunów, bez względu na narodowość, do zapoznania się ze szczegółami i zgłoszenia dzieci na sierpniowe turnusy – mówi Maria Szwed z Portu Łódź.

 

Inicjatorami i sponsorami projektu „Wakacyjna BezTroska” są Port Łódź oraz IKEA Łódź, a organizacja została powierzona łódzkiej Fundacji Swim For a Dream.

 

OFICJALNA STRONA PROJEKTU:

 

PL https://swimforadream.com/warsztaty-wakacyjne/

UA www.swimforadream.com./uk/daycamps

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

 

PL https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd060cxJ9NPBRQB2ZCGftdH5m_wsfLfKFTM7FuD9VduNJKY9A/viewform

UA https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeLon8fys6aelbQFYR1aNmTl7DgTxdhPQ_RjCemnnrTL7BIpg/viewform

Nadesłał:

beyondpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl